Samavaro atnaujinimas

Ilgą laiką nenaudojamas žalvarinis samavaras prarado savo išvaizdą.

 


Tauriesiems metalams valyti galima naudoti specialią chemiją, tačiau šiuo atveju naudosime  maistinį actą. Dar prireiks šlifavimo kempinėlės – ja patogiau nuvalyti sunkiai pasiekiamas vietas ir valymo pabaigai.

 

 

Pirma nuvalysime dulkes su drėgnu skudurėliu. Palauksime kol nudžius.

 

 

Į purškiamąjį indą įsipilame acto, nes taip bus patogiau jį užpurkšti ant paviršiaus. Pirmajam valymui naudosime poliravimo šlifuoklį. Juo greitai galima nuvalyti didžiąją dalį paviršiaus. Jeigu neturite šlifuoklio galite naudoti šlifavimo kempinėlę, tokiu atveju visam paviršiui nuvalyti reikės 2 kempinėlių. Šlifavimo kempinėlė neturi būti rūpi, kad nesubraižytų metalo paviršiaus, 200 rūpumo pilnai užteks.

 

 

Baigus valyti apnašas toliau darbą tenka tęsti su šlifavimo kempinėle. Jei pirmojo valymo metu nenaudojote poliravimo šlifuoklio tuomet kempinėlė jau bus prisigėrusi nešvarumų ir ją reiks keisti į kitą. Pirmojo valymo metu svarbu nepersistengti valyti kiekvieną lopinėlį. Nes susikaupę nešvarumai nutekės nuo paviršiaus kartu su actu ir išdžiuvus liks dryžiai. Svarbiausia nuvalyti labiausiai purvinas vietas.

Paskutiniam etapui reikia negailėti acto taip pat galima panaudoti popierinius rankšluosčius, kad acto lašai nenutekėtų ir neteptų jau nuvalytų vietų. Valyti pradedame nuo viršutinės dalies, sukdami ratu. Nuvalome du kartus. Pabaigai dar kartą valydami ratu po truputį purškiame ir popieriniu rankšluosčiu nuvalome visą samovarą, nes šlifavimo kempinėlė jau buvo netinkama valyti.