Restauruoti ar įsigyti naują baldą, buities rakandą, interjero detalę ar net namą? Klausimas, kuris kamuoja dažną vartotoją, kuris yra neabejingas paveldo išsaugojimui, kai pastatai, daiktai prikeliami naujam gyvenimui, išsaugoma senoji jų dvasia ir etnodizainas. Restauravimas sudėtingesnis kelias reikalaujantis domėjimosi, išmanymo, laiko sąnaudų, tačiau viską atperka galutinis rezultatas išlaikytas daikto ar pastato tautinis savitumas, tradicijos, kultūra.

Antram gyvenimui prikeliami daiktai ar pastatai mena to meto statybos, amatų išsivystymo lygį, pavyzdžiui, kas liečia pastatus priklausomai nuo laikmečio, istorijos, kultūros raidos etapo, šalia tradicinių medinių trobesių buvo statomi moliniai, mūriniai. Ar tradicinė, etninė architektūra yra vertybė? Kodėl reikia ją saugoti? Visa kas buvo sukurta ir tarnavo šimtmečius ir dar tebetarnauja yra išbandyta, patikrinta ir tai liečia tiek statybą, tiek namų apyvokos daiktus ar interjero detales. Etninės architektūros išsaugojimas garantuoja mūsų pastatų ar buities individualumą, savitumą. Dauguma besidominčių medine statyba sutiks, kad medinis namas sveikiausias, ekologiškiausias ir tinkamiausias gyventi žmogui. Ypatingai mūsų klimato sąlygomis. Tradicinė statyba kitose šalyse jau seniai pripažinta vienu svarbiausiu veiksniu aplinkos ir tvarios kultūros raidoje.

www.restauruoju.lt projektas skirtas padėti daiktų, namų restauravimu besidomintiems asmenims suteikti žinių, patarimų, metodinės medžiagos kaip restauruoti namus, interjero detales, baldus, koks tokių darbų atlikimo eiliškumas, istorija, technologijos, kokias medžiagas, įrankius naudoti bei kokiems profesionaliems restauratoriams patikėti sudėtingesnius restauravimo darbus, kad Jums mielas, brangus restauruotas daiktas Jus džiugintų dar ne vieną dešimtį metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *